Lista potencjalnych błędów, które mogą spowodować, że Twój bagaż nie przejdzie kontroli bezpieczeństwaZanim spakujesz się na następne wakacje, zapoznaj się z wytycznymi Administracji Bezpieczeństwa Transportu (TSA) dotyczącymi tego, co możesz, a czego nie możesz wnieść na pokład samolotu. Bagaż, który nie przejdzie kontroli bezpieczeństwa z powodu podejrzanych przedmiotów lub innych niebezpiecznych materiałów, nie zostanie wpuszczony na pokład samolotu. Zrozumiałe jest, że z tego powodu wielu podróżnych obawia się wnoszenia walizek. Ale nie martw się - przy odrobinie przygotowania i znajomości kryteriów kontroli TSA, Twój bagaż powinien przejść przez kontrolę bezpieczeństwa za każdym razem. Zapoznaj się z poniższymi siedmioma pomocnymi sztuczkami, które pomogą Ci uniknąć sytuacji, w której Twój bagaż zostanie oznaczony jako obiekt zainteresowania agentów TSA.

Usuń wszystkie płyny, żele i aerozole ze swojego bagażu

Upewnij się, że usunąłeś wszystkie płyny, żele i aerozole ze swojego bagażu podręcznego. Dotyczy to takich przedmiotów jak szampony, odżywki, balsamy, kosmetyki, kremy, kremy do opalania, lakiery do włosów, dezodoranty, pasty do zębów oraz wszelkie przedmioty zawierające płyny. Pojemniki muszą być nie większe niż 3,4 uncji. Ponadto wszystkie pojemniki muszą być umieszczone w jednej torbie o pojemności jednej kwarty, a na jedną osobę można wnieść tylko jedną torbę. W przeszłości TSA pozwalała pasażerom na przechowywanie płynów i żeli w bagażu rejestrowanym, ale ze względu na kilka prób zamachów bombowych, pasażerowie nie mogą już tego robić. Przedmioty te muszą być umieszczone w pojemniku, a następnie zostaną prześwietlone przez funkcjonariuszy TSA. Jeśli przedmiot jest zbyt duży, funkcjonariusz może poprosić Cię o przeniesienie go do mniejszego pojemnika. Jeśli masz płyny, żele lub aerozole i nie wiesz, co z nimi zrobić, możesz zanieść je do strefy kontroli bezpieczeństwa i poprosić pracownika kontroli o ich usunięcie.

Sprawdź, czy nie masz w swojej torbie metali lub materiałów wybuchowych

Sprawdź dwukrotnie, czy nie masz w swojej torbie podręcznej żadnych metali lub materiałów wybuchowych. Dotyczy to takich przedmiotów, jak nożyczki, igły do szydełkowania czy szczotka do włosów z metalowym włosiem. Dodatkowo nie powinieneś mieć w bagażu żadnych łatwopalnych płynów lub żeli, ani farb w sprayu. Można zabrać kilka z tych przedmiotów w bagażu rejestrowanym, ale tylko wtedy, gdy są one starannie zapakowane. Nożyczki z metalowym ostrzem powinny być w osłonie, a osłona powinna być zaklejona taśmą. Jeśli masz płyn lub żel, powinien on znajdować się w jednej, przezroczystej, jedno-czwartej plastikowej torbie. A jeśli masz farbę w sprayu, powinna być w puszce z niezawodną nakrętką zabezpieczającą.