5 pomysłów na stylizację stolika kawowego z blatem ze spieku kwarcowegoWspółczesne wnętrza często wybierają meble, które są nie tylko praktyczne, ale także estetyczne. W takim wypadku doskonałym wyborem mogą być stoliki kawowe z blatem ze spieku kwarcowego. Ten materiał nadaje się doskonale do tworzenia niebanalnych, a jednocześnie trwałych mebli. Jak zaaranżować taki stolik, aby był nie tylko funkcjonalny, ale także estetyczny? Poniżej znajdziecie 5 pomysłów na stylizację stolika kawowego z blatem ze spieku kwarcowego.

Zobacz najpopuarlniejsze stylizacje stolików!

Pierwszym pomysłem na stylizację tego typu mebla jest połączenie go z odpowiednimi dodatkami. Kawałek drewna, wiklinowym koszem czy też ozdobnym pudełkiem na drobiazgi. Dobrze dobrane dodatki podkreślą styl tego mebla oraz nadadzą mu niepowtarzalnego charakteru. Można także skomponować stolik z innymi meblami z tego samego materiału - np. z szafkami, stolikami nocnymi czy też podstawkami. Uzupełnieniem aranżacji mogą być też dekoracje, takie jak ceramika, kwiaty czy też elementy sztuki użytkowej.

Kolejnym pomysłem na stylizację stolika kawowego z blatem ze spieku kwarcowego jest połączenie go z innymi materiałami. Można np. połączyć blat ze spieku kwarcowego z metalową podstawą. Takie połączenie jest niezwykle interesujące i nadaje się do wnętrz w stylu industrialnym. Można także zdecydować się na połączenie blatu ze spieku kwarcowego z drewnianą nogą. Takie połączenie jest dobre dla wnętrz w stylu nowoczesnym, rustykalnym czy też skandynawskim.

Trzeci pomysł na stylizację takiego mebla to połączenie go z innymi materiałami wykończeniowymi. Można np. dodać materiałowe obicie siedziska, aby podkreślić jego funkcjonalność. Można także wybrać materiałowe, a nawet skórzane obicie siedziska, aby nadać meblowi charakteru. Można także połączyć blat ze spieku kwarcowego z elementami tkaniny, dzięki czemu stolik będzie bardziej przytulny.

Inne pomysły na stylizację stolika

Czwarty pomysł na stylizację stolika kawowego z blatem ze spieku kwarcowego to dodanie do niego kolorowych akcesoriów. Można np. dobrać kolorowe kubki, talerze czy też misy. Takie dodatki będą świetnie prezentować się na tle tego typu mebla. Można także dodać akcesoria wykonane z tego samego materiału, jak blat ze spieku kwarcowego, aby podkreślić jego wyjątkowość.

Piątym pomysłem na stylizację stolika kawowego z blatem ze spieku kwarcowego jest połączenie go z odpowiednim oświetleniem. Można np. dobrać do niego lampę stojącą wykonaną z tego samego materiału, aby podkreślić jego charakter. Można także dobrać lampę sufitową lub kinkiet, aby stolik był lepiej widoczny. Warto także wybrać odpowiedni kolor światła, aby podkreślić styl tego mebla.

Jak widzicie, stylizacja stolika kawowego z blatem ze spieku kwarcowego może być bardzo ciekawa i oryginalna. Wystarczy dobrać odpowiednie dodatki, materiały wykończeniowe i oświetlenie, aby stolik był nie tylko funkcjonalny, ale także estetyczny. Mamy nadzieję, że przedstawione przez nas pomysły pomogą Wam w tworzeniu niepowtarzalnego wnętrza.