Ile kosztuje ubezpieczenie OC/AC?

Kupno ubezpieczenia samochodu czy motocykla jest niemałym wydatkiem. Na jakie koszty powinien przygotować się każdy kierowca? Ile wynosi składka za ubezpieczenie OC/AC? Sprawdź!

Czynniki wpływające na składkę za ubezpieczenie OC/AC

Zastanawiasz się, ile będzie wynosiła składka na ubezpieczenie OC/AC? Podanie konkretnej kwoty nie jest możliwe. Koszty ubezpieczenia wyliczane są dla każdego klienta indywidualnie. Ubezpieczyciel bierze pod uwagę szereg czynników: wiek i doświadczenie kierowcy, miejsce jego zamieszkania, a nawet stan cywilny oraz model i markę ubezpieczanego pojazdu, rok jego produkcji, moc, pojemność silnika, przebieg. Każdego roku składka jest rekalkulowana. W przypadku AC wysokość składki zależy również od zakresu ochrony.

Kto zapłaci najwięcej?

Na największe koszty muszą przygotować się młodzi, początkujący kierowcy, którzy nie zdążyli jeszcze wypracować zniżek za bezszkodową jazdę. Z tego powodu znaczna część świeżo upieczonych kierowców kupujących swój pierwszy samochód decyduje się na ustanowienie współwłasności z innym, bardziej doświadczonym kierowcą, któremu przysługują ulgi na OC.

Nowoczesny kalkulator OC/AC – nie przepłacaj!

Szukasz dobrego, a jednocześnie taniego ubezpieczenia obowiązkowego lub dodatkowego? Nie musisz odwiedzać biura – wszelkich formalności możesz dopełnić bez wychodzenia z domu! Kalkulator OC/AC to nowoczesne, proste w obsłudze narzędzie pozwalające szybko obliczyć wysokość składki za ubezpieczenie komunikacyjne i porównać ze sobą oferty różnych towarzystw. Co ważne, po wybraniu najkorzystniejszego wariantu, możesz podpisać umowę z wybranym towarzystwem bez wychodzenia z domu. Cała procedura jest bezpieczna.